"Błyśnij na rowerze"

9 maja 2015


Błysnęliśmy na rajdzie

Niezwykły, odjazdowy, radosny, rewelacyjny,. - trudno opisać słowami, jak wyjątkowy był to rajd rowerowy. Grupa niemal 200 pozytywnie zakręconych osób ruszyła w trasę 9 maja o godz. 11.00 sprzed Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej, w tym roku pod hasłem "Błyśnij na rowerze". Przywitała nas i do dobrej zabawy zachęcała Joanna Putko, dyrektor Biblioteki PB.

Na starcie

Pierwsze osoby pojawiły się już przed godz. 10.00. Mogły sprawdzić stan techniczny roweru przy namiocie serwisowym Sprintu lub spróbować swoich sił w podnoszeniu ciężarków przy stoisku Rio Wellness Club. Dodatkową atrakcją było spotkanie z niezwykle zdolnymi studentami PB, konstruktorami łazika marsjańskiego Hyperion, bolidów Cerber Motorsport oraz mniejszych robotów, m.in. i-Sobot, Robonova.

W drodze

Ruszyliśmy punktualnie o godz. 11.00 pod eskortą policji i WORD-u. Kolorowy peleton sprawnie przejechał ulicami miasta, wzbudzając duże zainteresowanie mieszkańców. Na regenerację sił zatrzymaliśmy się przy OSP w Jurowcach. Przywitał nas burmistrz Wasilkowa Mirosław Bielawski, który ruszył z nami w dalszą trasę. Prowadziła ona przez malownicze, leśne tereny gminy Wasilków. Dzięki sprawnej organizacji, wzajemnej motywacji uczestników rajdu i dobrym humorom podczas jazdy, na miejscu byliśmy przed czasem.

Na mecie

W pięknej scenerii leśniczówki "Orzechówka" w Ponikłej przywitał nas gospodarz, nadleśniczy Mirosław Sienkiewicz oraz rektor Politechniki Białostockiej prof. dr hab. inż. Lech Dzienis. Tu czekały na nas liczne atrakcje. Były konkursy z nagrodami, m.in. przeciąganie liny, rzut beretem na odległość, bieg ze związanymi nogami czy kalambury. Dużym zainteresowaniem cieszył się wybór króla i królowej rajdu. Bezkonkurencyjni okazali się Motylek i św. Mikołaj. Przy akompaniamencie akordeonisty można też było wyśpiewać nagrodę. Muzyki nie zabrakło przez całą imprezę. Kto nie znał słów mógł posłużyć się rozdawanymi śpiewnikami. Swoje stoisko miało również Nadleśnictwo Dojlidy. Rowerzyści mogli sprawdzić wiedzę przyrodniczą i wygrać atrakcyjne gadżety. Kto nie zdążył oznakować roweru na starcie, mógł to zrobić na mecie, dzięki obecności policji.

Na wszystkich czekał ciepły poczęstunek, m.in. gorący bigos, kiełbaski i ziemniaki z ogniska. Nie zabrakło też regionalnych przysmaków, takich jak różne rodzaje smalców oraz ogórków. Na deser były słodycze. Między posiłkami można było spalić kalorie na stoisku Rio Wellness Club, rozgrzać mięśnie na linach TRX lub wymasować dłonie u rehabilitanta z Ośrodka Rehabilitacyjno-Wypoczynkowego Sosenka. Również PCK zorganizowało liczne konkursy z nagrodami dla cyklistów.

Tego rajdu rowerowego długo nie zapomnimy! Dziękujemy Wam, że byliście z nami. Do zobaczenia następnym razem.

Zdjęcia z rajdu w Galerii.

Fotorelacje z imprezy na Facebooku oraz na stronie Politechniki Białostockiej.

Organizatorzy


Politechnika Białostocka

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku

Komenda Miejska Policji
w Białymstoku
Nadleśnictwo Dojlidy


Urząd Miejski w Wasilkowie

Patroni honorowi


Prezydent
Miasta Białegostoku

Komenda Wojewódzka Policji
w Białymstoku

Podlaska Regionalna
Organizacja Turystyczna

Rektor Politechniki
Białostockiej

Sponsorzy